جزایر خلیج فارس

جزیره قشم

زیبایی‌های جزیره قشم هر فردی را به سوی خود صدا می‌زند.. از عجایب جزایر ناز که با جزر و مد و حرکت آب می‌تواند از جزیره قشم جدا شود و دوباره به آن بپیوندد، تا حضور در دره ستارگان که تجربه‌ای مشابه از گشت و گذار در سیاره‌ای دیگر برایتان به وجود می‌آورد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بومیان منطقه دلیل به وجود آمدن شکل عجیب این غار های تو در تو را افتادن ستاره‌ها می‌دانند. حقیقتاً دیدن ستاره‌ها از این نقطه نیز جذابیت متفاوتی دارد در حدی که گاهی نجوم‌شناسان درس‌های آموزشی رشته خود را در این منطقه تدریس می‌کنند.

از طرف دیگر، فرسایش آب و باد نیز تنگه چاهکوه را به عنوان یکی از زیباترین چشم‌انداز‌های طبیعی به وجود آورده که با بالا آمدن آب می‌توانید در جنگل حر قایقرانی کنید!

جزیره کیش

مساحت جزیره کیش 44 کیلومتر مربع است و در شهرستان بندر لنگه  و ۱۲ کیلومتری شیب کوه قرار دارد. جزیره کیش از بندرعباس 250 کیلومتر، از بندر لنگه 90 کیلومتر و از هندورابی 28 کیلومتر فاصله دارد و برای رسیدن به آن راه های هوایی و زمینی وجود دارد. نزدیک ترین بندر به کیش، بندر آفتاب است که امکان لندینگ کرافت را برای شما فراهم می‌کند تا ماشینتان را وارد جزیره کنید.                                               غواصی، اسکوتر زیر دریایی، اسکی روی آب، پاراسیلینگ، موج سواری، شاتل و بنانا سواری، فلای بورد، جت اسکی، کریزی بوت، بیگ بال، کایت بوردینگ، قایق سواری با قایق های کف شیشه‌ای، قایق های پدالی، موتوری و بادبانی، سافاری، دوچرخه‌سواری نیز از تفریحات آبی این منطقه است و می‌توانید از لحظات هیجان‌آوری که برایتان به وجود آورده لذت ببرید.

جزیره لاوان

در بسیاری از ماه های سال گرمای شدیدی بر جزیره لاوان حاکم است. خصوصاً در فصل تابستان که دمای هوا به 50 درجه سانتی گراد می‌رسد. به همین دلیل است که پوشش گیاهی و جانوری خاصی در این منطقه وجود ندارد. البته اسفنج وحشی، گزو و چند گیاه دیگر پوشش گیاهی لاوان را تشکیل دادند. در کنار آن، آهوی جبیر، نهنگ و گوسفند وحشی در این منطقه وجود دارند.جزیره لاوان از شمال شرقی به بندر مقام، از شرق به جزیره مارو و از جنوب به حوزه‌ های نفتی رسالت، رشادت و سلمان میرسد و امکانات تفریحی قابل توجهی ندارد اما اقامتگاه‌های بومی مناسبی در سواحل آن ساخته شده است. 

جزیره شیدور(مارو)

شیدور را به دلیل فراوانی مارهایش به نام جزیره مارو شناخته شده است و در نزدیکی لاوان قرار دارد. صخره‌های مرجانی، سواحل ماسه‌ای و فعالیت‌هایی مثل ماهیگیری از جاذبه‌های جزیره مارو است که یکی از جزایر بکر و غیر‌مسکونی خلیج فارس محسوب می‌شود. یادتان باشد برای سفر به این منطقه تمام لوازم مورد نیازتان را به همراه ببرید زیرا هیچ امکاناتی در شیدور وجود ندارد. یادتان باشد با قایقی که ما را به جزیره مارو میبرد برای بازگشت هماهنگ کنید. زیرا رفت و آمد منظمی به شیدور وجود ندارد.

 

جزیره خارگ

جزیره خارگ بزرگترین جزیره غرب خلیج فارس می‌باشد و در 57 کیلومتری و شمال غربی بندر بوشهر و ۳۰ کیلومترى بندر ریگ قرار گرفته است. طول شمالی جنوبی خارگ در حدود 8 کیلومتر است و پهن‌ترین قسمت آن 4 کیلومتر عرض دارد.  درخت پهن برگ لیل یا انجیر هندی، انجیر معابد، نخل، کنار، استخودوس و گیاهانی چون مورخش و کهور پوشش گیاهی جزیره خارگ را تشکیل می‌دهند.جالب است بدانید خارگ جزئی از معدود جزایر خلیج فارس می‌باشد که دارای آب شیرین است. چشمه، قنات و آبسنگ‌هایی از آب شیرین در این منطقه دیده می‌شود.

جزیره هنگام

مردم بومی در جزیره هنگام به وسیله ساخت صنایع دستی و ماهیگیری زندگی خود را میگذرانند. در اطراف اسکله می توانید زنان محلی را ببینید که با درست کردن نان محلی و سمبوسه های جنوبی پذیرای مسافران و گردشگران می‌شوند. حتی بعضی از بانوان این منطقه می توانند برایتان با حنا طرح های زیبا و موقتی طراحی کنند که در طول سفر چند روزه مانگار خواهد بود. به این هنر نقش ریختن می گویند که بسیار مورد توجه بانوان مسافر به جزیره هنگام واقع شده است. 

قایق طلایی خرید قایق و کشتی لاکچری و تفریحی در خلیج فارس